06 Sep

Čo je pedikúra?

Pedikúra je vlastne starostlivosť o nohy. Mala by byť pravidelná a kvalitná. Uvedomte si, že naše nohy nosia celú váhu nášho tela. Vraj priemerný dospelý človek ujde za život toľko kilometrov ako by obišiel niekoľkokrát celú zemeguľu.

Ako predísť problémom s nohami? Nosiť správnu obuv, nepreťažovať nohy, pravidelne sa o ne starať ako doma tak aj u pedikérky.

Správna obuv je veľmi dôležitá, najmä u detí. Práve topánka dokáže spôsobiť mnoho zdravotných problémov napríklad vybočený palec, pľuzgiere, otlaky, mozole, kostené výrastky, plochosť nôh alebo zvislú nohu, ktorú spôsobuje trvalé nosenie podpätkov. Preto je veľmi dôležité zvážiť nielen estetiku, ale aj zdravotnú stránku, pretože po pár rokoch sa niektoré zmeny stávajú nezvratné.

Dôležitá je tiež pravidelná starostlivosť, ako už bolonapísané. Domácu starostlivosť o nohy je potrebné vykonávať podľa stavu vašej nohy, podľa počasia, obuvi ktorú nosíte, podmienkam, ktorým nohy vystavujete a vášmu veku. Ale rozhodne nohám neuškodí starostlivosti každodenná. Nohy najprv umyjeme a namočíme do teplej kúpele, najlepšie so soľou, ktorá zmäkčí vodu a uvoľní nečistoty. Po štvrť hodine až 20 minútach nohy vyberieme, osušíme a na odstránenie zrohovatenej kože použijeme pemzu, ktorá je dostať v každej drogérii. Ďalej môžeme zastrihnúť nechty, nalakovať a podobne.

Na záver nohy premažeme krémom. Táto starostlivosť ich udrží v dobrom stave, ale obyčajná pemza samozrejme nedokáže odstrániť prebytočnú kožu všetku a rozhodne s ňou nemôžeme odstrániť kožné problémy. Potom je nutné pravidelná návšteva odborníka, ktorý nám poradí a pomôže.